Switch Desktop cu 10 porturi Gigabit și 8 porturi PoE +

  • 9 porturi de 10/100 / 1000Mbps RJ45, 1 port SFP Gigabit
  • Cu 8 porturi PoE +, transferă date și energie prin intermediul aceluiași cablu 
  • Funcționează cu IEEE 802.3af/at la PD compatibile și extinde rețeaua de la birou
  • 802.1p / DSCP QoS permite un trafic sensibil la latență
  • Buget ridicat de putere PoE cu până la 30W pentru fiecare port PoE și un buget total de 63W pentru toate porturile PoE
  • Ușor de utilizat, fără configurare și instalare

Descoperă mai multe despre tehnologia TP-Link PoE>

  • Introducing TP-Link PoE Switches

  • TP-Link Business | Tehnologia PoE și gama de switchuri PoE

Switchuri PoE pentru confortul tău

Switch Desktop cu 10 porturi Gigabit și 8 porturi PoE +

TL-SG1210P

  •  

    Supraveghere

    Funcționează cu camere IP

  •  

    Sală dă conferințe

    Funcționează cu telefoane IP

  •  

    Acoperire Wi-Fi

    Funcționează cu EAP-uri Omada

Ușor de folosit

  • Conectează la priză

  • Conectează dispozitivele

    Telefon IP Acces Point IP-Camera Internet Router TL-SG1210P
  • Bucură-te

Power over Ethernet(PoE)

Portul 1-8 al switchului acceptă funcția Power over Ethernet (PoE). Aceste porturi PoE pot detecta și furniza automat energie cu acele IEEE 802.3af / at Powered Devices (PDs) compatibile.

Date  Energie 

Management inteligent al energiei

Când consumul total de energie depășește 63W, gestionarea inteligentă a energiei va întrerupe alimentarea portului cu prioritate inferioară pentru a asigura alimentarea portului cu prioritate ridicată și a proteja dispozitivul de suprasarcină.

Suprasarcină 63W Gestionarea energiei Alimentare inteligentă 63W

Funcții avansate pentru performanțe îmbunătățite

Qos

Fără întreruperi

Administratorii pot desemna prioritatea traficului pe baza QoS, de exemplu, pentru a se asigura că aplicațiile de voce și video nu întâmpină lag.

IGMP

Snooping

Optimizarea traficului pentru IPTV

IGMP Snooping optimizează livrarea traficului multimedia, pentru a asigura o experiență de rețea mai bună, în special pentru aplicații precum IPTV.

Carcasă metalică robustă

Carcasă metalică robustă și compactă, cu design de montare pe desktop / perete, pentru a satisface nevoile în orice mediu. În plus, designul fără ventilator asigură funcționarea silențioasă.

Mai mult >

Soluții asemănătoare

  • Switch-uri pentru supraveghere

    Pentru supravegherea generală, TP-Link a proiectat o varietate de Switch-uri PoE pentru a îndeplini cerințele celor mai multe IPC-uri. Dincolo de nevoile de bază ale rețelelor, caracteristicile concrete oferă o rețea de supraveghere versatilă și fiabilă pentru dezvoltarea afacerii tale.

    • Semnal extins PoE
    • Cameră cu recuperare automată
    • Securitate a rețelei îmbunătățită
  • HoReCa

    TP-Link Omada le permite hotelurilor să-și construiască rețele Wi-Fi fiabile. Aici sunt prezentate soluțiile pentru rețelele Wi-Fi dedicate acestora, precum tipologia rețelei, designul, caracteristicile, instalarea și alte produse.

    • Acoperire Wi-Fi completă și conexiuni prin cablu
    • Control flexibil al oaspeților
    • Seamless roaming
    • Management ușor
  • Educație

    Datorită soluțiilor sale de rețea fiabile, scalabile și sigure, TP-Link este recunoscut la nivel mondial pe piața instituțiilor de învățământ, de la grădinițe și până la universități.

    • Administrare ușoară
    • Wi-Fi de înaltă densitate
    • Acoperire Wi-Fi completă și conexiuni prin cablu
    • VPN și securitate
CARACTERISTICI HARDWARE
Interfață 8 PoE+ 10/100/1000Mbps RJ45 Ports
1 10/100/1000Mbps RJ45 Port
1 Gigabit SFP Slot
Rețea media 10BASE-T: UTP category 3, 4, 5 cable (maximum 100m)
EIA/TIA-568 100Ω STP (maximum 100m)
100BASE-TX: UTP category 5, 5e cable (maximum 100m)
EIA/TIA-568 100Ω STP (maximum 100m)
1000BASE-T: UTP category 5, 5e, 6 or above cable (maximum 100m)
EIA/TIA-568 100Ω STP (maximum 100m)
1000BASE-X MMF, SMF
Număr ventilatoare Fanless
Physical Security Lock Yes
Alimentator External Power Adapter(Output: 53.5VDC / 1.31A)
Packet Forwarding Rate 14.88 Mpps
Porturi (RJ45) PoE+ Standard: 802.3at/802.3af compliant
PoE Ports: Port1- Port 8
PoE Power Budget: 63W
Tabelă de Adrese MAC 4K
Jumbo Frame 16 KB
Capacitate switching 20 Gbps
Dimensiuni (L x l x H) 209 × 126 × 26 mm
Consum maxim 7.11 W (220/50Hz. no PD connected)
78.13 W (220/50Hz. with 63W PD connected)
Max Heat Dissipation 24.25 BTU/h (no PD connected)
266.42 BTU/h (with 63W PD connected)
Caracteristici Software
Caracteristici Avansate Compatible With IEEE 802.3af/at Compliant PDs
EEE802.3x Flow Control
802.1p/DSCP QoS
IGMP Snooping
Metodă de Transmisie Store-And-Forward
Altele
Certificări CE, FCC, RoHS
Conținut Pachet TL-SG1210P, Power Adapter, Installation Guide
Mediu Operating Temperature: 0°C~40°C (32°F~104°F)
Storage Temperature: -40°C~70°C (-40°F~158°F)
Operating Humidity: 10% ~ 90% non-condensing
Storage Humidity: 5%~90% non-condensing

Abonează-teTP-Link vă protejează intimitatea. Pentru mai multe detalii privind practicile de confidențialitate ale TP-Link, consultați Politica de confidențialitate TP-Link .

From United States?

Get products, events and services for your region.