Switch PoE fără management cu 16 porturi 10/100Mbps + 2 porturi Gigabit + 2 SFP Gigabit Combo TL-SL1218MP

  • 16 porturi RJ45 PoE+ 10/100Mbps, 2 porturi Gigabit RJ45 și 2 sloturi Gigabit SFP combo
  • Până la 250 m transmisie de date și energie folosind modul Extend, special conceput pentru soluțiile de supraveghere
  • Mod de prioritizare pentru porturile 1-8 în vederea garantării calității aplicațiilor sensibile, cum ar fi monitorizarea video
  • Până la 30W pentru fiecare port PoE cu un buget PoE total de 192W
  • Ușor de utilizat, nu necesită instalare și configurare

Switch PoE ușor de utilizat, cu design inovativ

Până la 250 m transmisie de date și energie pentru soluții tip Surveillance

TL-SL1218MP

High PoE Power Budget

TL-SL1218MP este în conformitate cu standardul 802.3af/at PoE+, și oferă până la 30W pentru fiecare port PoE. Buget total PoE de până la 192W pentru cele 16 porturi PoE, ideal pentru soluții de supraveghere Business-SMB.

Camere IP TL-SL1218MP Router Internet Dispozitive

Până la 250 m transmisie pentru soluții tip Surveillance

TL-SL1218MP este un switch PoE special conceput pentru aplicații de supraveghere video cu camere IP. Switchul PoE face instalarea soluției de supraveghere mai simplă, mai sigură și mai puțin costisitoare. În modul Extend, distanța de transmisie PoE ajunge până la 250 m* ceea ce face switchul TL-SL1218MP perfect pentru soluții de supraveghere care necesită poziționarea camerelor IP într-un spațiu mai mare.

 Buton Mod Extend TL-SL1218MP
Până la 250 m
Camere IP

Video de calitate, garantat

Pentru a garanta calitatea aplicațiilor mai sensibile, cum ar fi monitorizarea video, TL-SL1218MP oferă opțiunea de prioritizare a traficului pentru echipamentele conectate la porturile prioritare.

 

Ușor de utilizat

  • Alimentează echipamentul

  • Conectează dispozitivele

    IP PhoneImprimantăComputer Internet
  • Ai terminat!

Switchuri PoE fără management

 
  TL-SL1218MP TL-SG1008MP TL-SG1008P TL-SF1008P TL-SG1005P TL-SF1005P
Porturi PoE/Total Porturi 16/16 10/100Mbps 8/8 Gigabit 4/8 Gigabit 4/8 10/100Mbps 4/5 Gigabit 4/5 10/100Mbps
Standard PoE  802.3af/at 802.3af/at 802.3af 802.3af 802.3af 802.3af
Buget PoE  192 W 126 W 55 W 57 W 56 W 58 W
Mod Extend* - - - - -
Mod Priority  - - - - -
Tip Răcire 2 Fans 1 Fan Fanless 1 Fan Fanless Fanless
Dimensiuni 440×180×44 mm 294×180×44 mm 171x98x27 mm 171×98×27 mm 100×98×25 mm 100×98×25 mm

* Viteza porturilor aflate în mod Extend va fi redusă la 10 Mbps. Distanța de transmisie poate varia în funcție de calitatea cablurilor.

CARACTERISTICI HARDWARE
Interfață 16 PoE+ 10/100Mbps RJ45 Ports
2 10/100/1000Mbps RJ45 Ports
2 Combo Gigabit SFP Slots
Rețea media 10BASE-T: UTP category 3, 4, 5 cable (maximum 100m)
EIA/TIA-568 100Ω STP (maximum 100m)
100BASE-TX: UTP category 5, 5e cable (maximum 100m)
EIA/TIA-568 100Ω STP (maximum 100m)
1000BASE-T: UTP category 5, 5e, 6 or above cable (maximum 100m)
EIA/TIA-568 100Ω STP (maximum 100m)
1000BASE-X MMF, SMF
Număr ventilatoare 2 Fans
Physical Security Lock Yes
Alimentator 100-240V AC, 50/60 Hz
Backup Bandwidth 7.2 Gbps
Porturi (RJ45) PoE+ Standard: 802.3at/802.3af compliant
PoE Ports: Port1- Port16
PoE Power Budget: 192W
Tabelă de Adrese MAC 8K
Dimensiuni (L x l x H) 17.3 × 7.1 × 1.7 in. (440 × 180 × 44 mm)
Consum maxim 18.73 W (220/50Hz. no PD connected)
217.22 W (220/50Hz. with 192W PD connected)
Max Heat Dissipation 63.89 BTU/h (no PD connected)
741.15 BTU/h (with 192W PD connected)
Caracteristici Software
Caracteristici Avansate Compatible With IEEE 802.3at/af Compliant PDs
Port Priority Mode
Extend Mode (Up to 250m PoE power supply and data transmission)
Mac Address Auto-Learning And Auto-Aging
IEEE802.3x Flow Control
Metodă de Transmisie Store-And-Forward
Altele
Certificări CE, FCC, RoHS
Conținut Pachet TL-SL1218MP, Power Cable, Installation Guide, Two mounting brackets and the fittings
Mediu Operating Temperature: 0°C~40°C (32°F~104°F)
Storage Temperature: -40°C~70°C (-40°F~158°F)
Operating Humidity: 10% ~ 90% non-condensing
Storage Humidity: 5%~90% non-condensing