• Soluții
    1. Toate soluțiile
    2. În funcție de Industrie
    3. În funcție de Scenariu
    4. De ce să alegi Soluția TP-Link?
    5. Network Deployment Advisor
  • Produse
    1. Switchuri JetStream
    2. Seria de EAP-uri Omada
    3. Omada Cloud SDN
    4. Pharos | Wi-Fi de exterior pentru rețeaua ta business
    5. Routere SafeStream
    6. Supraveghere VIGI
  • Tehnologii
    1. Toate tehnologiile
    2. Cloud
    3. Wireless
    4. Prin cablu
  • Parteneri
    1. Program de parteneriat
    2. Training & Certificare
    3. Studii de caz
  • Suport
  • Comunitate

Switch Stakabil Gigabit Jetstream L3 cu Management și 28 de Porturi

  • Protocoale de routare abundente de Layer 3 cum ar fi RIP/OSPF/ECMP/VRRP pentru o rețea scalabilă
  • Suportă tehnologia pentru stivuire fizică a până la 8 unități pentru o lățime de bandă maximă de 320Gbps, oferind astfel scalabilitate și redundanță ridicată
  • Dispune de un uplink Ethernet de 10Gbps care oferă aplicațiilor mari consumatoare de lățime de bandă, ameliorarea congestiilor și livrare de date ușoară
  • Unitatea de alimentare detașabilă și posibilitatea de a avea redundanță, oferă acestui echipament timpi minimi de nefuncționare
  • Funcțiile PIM-SM/PIM-DM/IGMP ajută în implementarea video
Mai mult >

Studii de caz asemănătoare

  • Russian Railway

    TP-Link a oferit acoperire Wi-Fi pentru industria feroviară rusă

    Russian Railway

    TP-Link a oferit acoperire Wi-Fi pentru industria feroviară rusă

    „Reprezentații căilor ferate ruse și-au exprimat satisfacția cu privire la performanța și calitatea rețelei lor Wi-Fi. Ei vor vedea TP-Link ca pe un partener pentru proiecte viitoare, cum ar fi instalarea rețelelor wireless în stațiile lor. ”
  • ISP Citynet

    TP-Link a oferit pentru Citynet transfer de date fiabil și de mare viteză pentru serviciile de rețea

    ISP Citynet

    TP-Link a oferit pentru Citynet transfer de date fiabil și de mare viteză pentru serviciile de rețea

    „Aș dori să subliniez că din numărul mare de dispozitive implementate, niciunul dintre ele nu s-a defectat. A existat un moment în care prețul gamei de produse Jetstream de la TP-Link nu a mai reprezentat un criteriu foarte important, deoarece calitatea și fiabilitatea acestora era mai importantă și benefică pentru noi. Am încetat să ne mai uităm la alți producători pentru că am fost atât de mulțumiți de produsele pe care le-am cumpărat. ” —Skynet
  • East European Comic Con

    TP-Link asigură rețeaua East European Comic Con pentru al patrulea an consecutiv

    East European Comic Con

    TP-Link asigură rețeaua East European Comic Con pentru al patrulea an consecutiv

    „TP-Link România a oferit un serviciu de înaltă calitate și echipamentul potrivit pentru a satisface cerințele noastre în fiecare dintre proiectele la care am lucrat împreună. EECC2017 a fost cea mai grea provocare de până acum și TP-Link a făcut față cu brio. ” —Marius Radu, EECC Gaming Director
  • TV Skyline

    TP-Link a oferit pentru TV Skyline transfer de date fiabil și siguranță pentru difuzarea în direct

    TV Skyline

    TP-Link a oferit pentru TV Skyline transfer de date fiabil și siguranță pentru difuzarea în direct

    „TP-Link a oferit suport tehnic excelent în ceea ce privește configurarea V-LAN-urilor și LACP, adică gruparea cablurilor. Este deosebit de minunat că avem o persoană de contact personală pentru toate întrebările legate de tehnologie. ” —Laurent Schiltz, manager tehnic la TV Skyline
CARACTERISTICI HARDWARE
Standarde și Protocoale IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1x, IEEE 802.1p
Interfață 24 Porturi 10/100/1000Mbps RJ45

(Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)

4 Sloturi combo Gigabit SFP

Până la 4 sloturi SFP+ 10G (2 fixe și 2 opționale)

1 Port Consolă
Rețea media 10BASE-T: cablu UTP categoria 3, 4, 5 (maximum 100m)

100BASE-TX/1000Base-T: cablu UTP categoria 5, 5e sau superior (maximum 100m)

100BASE-FX: MMF, SMF

1000BASE-X: MMF, SMF

10GBASE-LR

10GBASE-SR
Număr ventilatoare 4
Physical Security Lock No
Alimentator 100~240VAC, 50/60Hz
Dimensiuni (L x l x H) 440x330x44 mm (17.32*13*1.73 in.)
Montare Rack Mountable
Consum maxim 47W (220V/50Hz)
Max Heat Dissipation 160.36 BTU/h
PHYSICAL STACKING
Installable SFP+ Transceivers and Direct Attach Copper (DAC) Cables TXM431-SR
TXM431-LR
TXC432-CU1M
TXC432-CU3M
Max Number of Stacking Ports Installable 2 SFP+
No. of Units Per Stack 8
Stacking Speed (Per Port) 20 Gbps (Full-Duplex)
Performanță
Switching Capacity Până la 128Gbps pentru un switch independent
Bandwidth/Backplane Până la 320Gbps atunci cand sunt 8 unități în stack
Packet Forwarding Rate Până la 95.2Mpps pentru un switch independent
Tabelă Adrese MAC 32K
Packet Buffer Memory 16 Mbits
Jumbo Frame 10240 Bytes
Number of Routes 12K
Number of Static Routes 256
Number of IP Interfaces 128
Caracteristici Software
Calitatea Serviciului Support pentru 802.1p CoS/DSCP
Suport pentru 8 priority queues
Queue scheduling: SP, WRR, SP+WRR
Port/Flow- based Rate Limit
Voice VLAN
Caracteristici L2 IGMP Snooping V1/V2/V3
802.3ad LACP (Up to 32 aggregation groups, containing 8 ports per group)
Spanning Tree STP/RSTP/MSTP
BPDU Filtering/Guard
TC/Root Protect
Loop back detection
802.3x Flow Control
VLAN Supports up to 4K VLANs simultaneously (out of 4K VLAN IDs)
IEEE 802.1Q VLAN/MAC VLAN/Protocol VLAN/QinQ/Private VLAN/GVRP
Listă Control Acces L2~L4 filtrare de pachete bazată pe adresa MAC sursă și destinație, adresă IP, porturi TCP/UDP, 802.1p, DSCP, protocol și VLAN ID Interval de timp
Securitate IP-MAC-Port-VID Binding
IEEE 802.1X Port/MAC Based authentication, Radius,Guest VLAN
DoS Defence
Dynamic ARP inspection (DAI)
SSH v1/v2
SSL v2/v3/TLSv1
Port Security
Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control
Caracteristici L3 Wire-speed IP forwarding
Static Routing
RIP v1, v2
OSPF v2
ECMP
PIM-SM/PIM-DM/IGMP
DHCP Server/Relay
ARP Proxy
VRRP
Management Web-based GUI and CLI management
SNMP v1/v2c/v3,compatible with public MIBs and TP-LINK private MIBs
RMON (1, 2, 3, 9 groups)
DHCP/BOOTP Client, DHCP Snooping, DHCP Option82
CPU Monitoring
Port Mirroring
Time Setting: SNTP
Integrated NDP/NTDP feature
Firmware Upgrade: TFTP & Web
System Diagnose: VCT
SYSLOG & Public MIBS
Dual Image
Altele
Certificări CE, FCC, RoHS
Conținut Pachet Switch; Cablu alimentare; Ghid de instalare rapidă; CD resurse; Kit montare în rack; Piciorușe din cauciuc
Cerințe de sistem Microsoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, Vista™ sau Windows 7/8, MAC® OS, NetWare®, UNIX® sau Linux.
Mediu Temperatură de operare: 0℃~40℃,
Temperatură depozitare: -40℃~70℃,
Umiditate de operare: 10%~90% fără condensare
Umiditate depozitare: 5%~90% fără condensare

Abonează-teTP-Link vă protejează intimitatea. Pentru mai multe detalii privind practicile de confidențialitate ale TP-Link, consultați Politica de confidențialitate TP-Link .

From United States (English)?

Check products and services for your region.