Gigabitový řízený switch JetStream se 16 porty, funkcemi L2 a 2 sloty SFP T2600G-18TS (TL-SG3216)

  • 16 gigabitových portů RJ45 a 2 gigabitové sloty SFP
  • Lze volit mezi konzolovými porty RJ45 a Micro-USB
  • Funkce L2 + Static Routing pomáhají směrovat interní datový provoz tak, aby byly efektivněji využity síťové zdroje
  • Funkce IP-MAC-Port-VID Binding, ACL, zabezpečení portů, ochrana proti DoS, Storm Control (kontrola všesměrového vysílání), DHCP Snooping, autentizace pomocí 802.1X a Radius vám nabízejí možnost využít strategie pro robustní zabezpečení
  • Funkce L2/L3/L4 QoS a IGMP snooping optimalizují výkon hlasových a video aplikací
  • DDM zajišťuje monitorování všech SFP modulů vložených do switche
  • Podpora IPv6 s duálním stohem IPv4/IPv6, MLD snooping, IPv6 neighbor discovery
  • Režimy řízení přes Web, CLI (Console Port, Telnet, SSH), SNMP, RMON a Dual Image poskytují bohaté možnosti správy

K čemu tento produkt slouží

Model TP-Link JetStream T2600G-18TS je řízený gigabitový switch s funkcemi vrstvy 2 vybavený 16 porty RJ45 s rychlostí 10/100/1000 Mb/s a dvěma sloty SFP. Tento switch poskytuje vysoký výkon, výkonné funkce L2 a L2+, jako jsou statické směrování, řízení QoS síťového provozu na podnikové úrovni a další vyspělé strategie zabezpečení. Funkce vázání na IP-MAC-Port a seznam řízení přístupu (ACL) chrání síť před všesměrovým vysíláním, útoky ARP a útoky odmítnutí služby (DoS) apod. Řízení kvality služeb (QoS, L2 až L4) poskytuje vylepšené řízení provozu v síti pro plynulejší a rychlejší přesun vašich dat. Snadno ovladatelné rozhraní webové správy spolu s podporou CLI, SNMP, RMON a Dual Image zrychlují nastavení a konfiguraci bez zbytečných prostojů. Gigabitový L2 řízený switch TP-Link JetStream T2600G-18TS se 16 porty poskytne ideální řešení sítě pro pracovní skupiny a oddělení, která vyžadují nenákladnou variantu L2 gigabitového switche.

Bezpečné připojení k síti

Switch TP-Link JetStream T2600G-18TS poskytuje funkce vázání na IP-MAC-Port, zabezpečení portů, Storm Control a DHCP Snooping, které chrání před všesměrovým vysíláním, útoky ARP apod. Obsahuje zabezpečení proti některým typickým útokům DoS. Před těmito útoky se můžete chránit mnohem snadněji než dříve. Seznamy řízení přístupu (ACL, L2 až L4) omezují přístup k citlivým síťovým zdrojům zakazováním paketů na základě zdrojové a cílové adresy MAC, IP adresy, portů TCP/UDP a dokonce i ID sítě VLAN. Switch navíc podporuje autentizaci pomocí 802.1X, která se používá spolu s ověřováním přes RADIUS server k vyžadování určitých ověřovacích údajů před tím, než je povolen přístup k síti. Funkce Guest VLAN umožňuje klientům, kteří zabezpečení 802.1X nemají, přistupovat k určitým síťovým zdrojům.

Široká paleta funkcí L2 a L2+

Switch T2600G-18TS podporuje kompletní řadu funkcí L2, včetně 802.1Q Tag VLAN, zrcadlení portů, STP/RSTP/MSTP, protokol řízení agregace linek a řízení toku 802.3x. Dále je vybaven pokročilými funkcemi pro správu sítě, například detekcí zpětných smyček, diagnostikou kabelů a IGMP Snooping. Funkce IGMP Snooping zajišťuje, aby switch inteligentně předával datový proud vysílání multicast pouze příslušným odběratelům, zatímco funkce IGMP Throttling & Filtering omezuje jednotlivé odběratele na úrovni portu, aby se zabránilo neoprávněnému přístupu k datovému proudu multicast. Switch T2600G-18TS podporuje funkci L2+ — statické směrování, což je jednoduchý způsob, jak zajistit segmentaci sítě s vnitřním směrováním pomocí switche a pomáhá k vyšší efektivitě využívání síťového provozu.

Podpora IPv6

Switch T2600G-18TS podporuje mnoho funkcí protokolu IPv6, jako jsou duální sada protokolů IPv4/IPv6, MLD Snooping, IPv6 ACL, DHCPv6 Snooping, IPv6 Interface, zjišťování MTU cesty (PMTU) a IPv6 Neighbor Discovery, které zaručují připravenost vaší sítě pro sítě příští generace (Next Generation Network, NGN) bez nutnosti pořizovat novější síťová zařízení.

DDM

Switch T2600G-18TS nabízí funkci DDM (digitální diagnostiky a monitoringu), která slouží k zobrazování stavu SFP modulů vložených do switche a pro konfiguraci nastavení alarmů, varovných hlášení, nastavení prahových hodnot teploty, napětí, vstupního klidového proudu, vysílacího (Tx) a přijímacího (Rx) výkonu.

Funkce správy na podnikové úrovni

Používání a správa switche T2600G-18TS je velmi snadná díky webovému grafickému uživatelskému rozhraní (GUI) nebo oborovému standardu v podobě příkazového řádku (CLI), přičemž přenos administračních dat může být chráněn pomocí šifrování SSL nebo SSH. Díky podpoře SNMP (v1/2/3) a RMON může switch odesílat cenné stavové údaje a data zachycená při abnormálních událostech.

Funkce L2 a L2+

  • Statický routing
  • L2PT
  • Protokol řízení agregace linek (LACP))
  • STP/RSTP/MSTP
  • IGMP Snooping
  • Detekce zpětné smyčky

Kvalita služeb (QoS)

  • PodporaIEEE 802.1p
  • 8 prioritních front
  • DSCP QoS
  • Řízení šířky pásma

Strategie zabezpečení

  • AAA
  • Řízení přístupu Access Control List (IPv4/IPv6)
  • Vázání na IP-MAC-Port
  • ARP Inspection
  • IP Source Guard
  • Autentizace 802.1x a RADIUS/TACACS+
  • Podpora ochrany proti DoS

Podpora IPv6

  • Duální stoh IPv4/IPv6
  • MLD Snooping
  • PMTU Discovery
  • IPv6 Neighbor Discovery
  • IPv6 ACL
  • DHCPv6 Snooping
  • Rozhraní IPv6

OAM

  • 802.3ah Ethernet Link OAM
  • Device Link Detect Protocol(DLDP)

Řízení

  • Webové rozhraní GUI
  • Rozhraní příkazového řádku (CLI)
  • Telnet
  • Dual Image
  • DDM
  • DHCP Server
  • DHCP Relay
  • LLDP, LLDP-MED
  • SNMP v1/v2c/v3
  • RMON (skupina 1,2,3,9)
HARDWARE FEATURES
Standards and Protocols IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1x, IEEE 802.1p
Interface 16 10/100/1000Mbps RJ45 Ports (Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)
2 1000Mbps SFP Slots
1 RJ45 Console Port
1 Micro-USB Console Port
Network Media 10BASE-T: UTP category 3, 4, 5 cable (maximum 100m)
100BASE-TX/1000Base-T: UTP category 5, 5e or above cable (maximum 100m)
100BASE-FX: MMF, SMF
1000BASE-X: MMF, SMF
Fan Quantity 0
Power Supply 100~240VAC, 50/60Hz
Power Consumption Maximum : 11.47W (220V/50Hz)
Dimensions ( W x D x H ) 17.3*8.7*1.7 in.(440*220*44 mm)
PERFORMANCE
Switching Capacity 36Gbps
Packet Forwarding Rate 26.78Mpps
MAC Address Table 8k
Jumbo Frame 9216 Bytes
SOFTWARE FEATURES
Quality of Service Support 802.1p CoS/DSCP priority
Support 8 priority queues
Queue scheduling: SP, WRR, SP+WRR
Port/Flow- based Rate Limiting
Voice VLAN
L2 and L2+ Features Static Routing
DHCP Relay
IGMP Snooping V1/V2/V3
802.3ad LACP (Up to 8 aggregation groups, containing 8 ports per group)
STP/RSTP/MSTP
BPDU Filtering/Guard
TC/Root Protect
Loopback detection
802.3x Flow Control
L2PT
VLAN Supports up to 4K VLANs simultaneously (out of 4K VLAN IDs)
802.1Q/MAC/Protocol-based VLAN
GARP/GVRP
Access Control List L2~L4 package filtering based on source and destination MAC address, IP address, TCP/UDP ports, 802.1p,DSCP, protocol and VLAN ID
Time Range Based ACL
Security IP-MAC-Port Binding
AAA
802.1x and Radius Authentication
DoS Defend
Dynamic ARP Inspection (DAI)
SSH v1/v2
SSL v3/TLSv1
Port Security
Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control
IPv6 Dual IPv4/IPv6 stack
Multicast Listener Discovery (MLD) Snooping
IPv6 neighbor discovery (ND)
Path maximum transmission unit (MTU) discovery
Internet Control Message Protocol (ICMP) version 6
TCPv6/UDPv6
IPv6 ACL
DHCPv6 Snooping
IPv6 Interface
IPv6 Applications DHCPv6 Client
Ping6
Tracert6
Telnet(v6)
IPv6 SNMP
IPv6 SSH
IPv6 SSL
Http/Https
IPv6 TFTP
IPv6 ACL
IPv6 Interface
IPv6 Routing
DHCPv6 Relay
DHCPv6 Snooping
Management Web-based GUI and CLI management
SNMP v1/v2c/v3,compatible with public MIBs and TP-Link private MIBs
RMON (1, 2, 3, 9 groups)
PPPoE Circuit ID
DHCP Relay
DHCP Server
DHCP/BOOTP Client, DHCP Snooping, DHCP Option82
Dual Image
CPU Monitoring
Port Mirroring
DDM
Time Setting: SNTP
Integrated NDP/NTDP feature
Firmware Upgrade: TFTP & Web
System Diagnose: VCT
SYSLOG & Public MIBS
Password Recovery
OTHERS
Certification CE, FCC, RoHS
Package Contents Switch
Power Cord
Quick Installation Guide
Resource CD
Rackmount Kit
Rubber Feet
System Requirements Microsoft® Windows® XP, Vista™, 7, 8, 10, MAC® OS, NetWare®, UNIX® or Linux.
Environment Operating Temperature: 0℃~40℃ (32℉~104℉);
Storage Temperature: -40℃~70℃ (-40℉~158℉)
Operating Humidity: 10%~90% non-condensing
Storage Humidity: 5%~90% non-condensing