T2600G-28SQ

End of Life

JetStream 28-портов Gigabit L2 управляем комутатор

  • Gigabit оптични връзки и 10G SFP+ оптични слотове осигуряват повече от достатъчна пропускателна способност и стабилност за бърз трансфер на данни
  • L2+ характеристиката Статично рутиране помага да се маршрутизира вътрешния трафик за по-ефективно използване на мрежовите ресурси
  • Обвързването по IP-MAC-порт, ACL, Защита на порт, Защита от DoS атаки, Сторм контрол, DHCP снупинг, 802.1X и Radius автентификация предоставят мощни стратегии за сигурност
  • L2/L3/L4 QoS и IGMP снупинг оптимизират приложенията за глас и видео
  • Поддръжка на IPv6 с двойно IPv4/IPv6 стекиране, MLD снупинг и откриване на IPv6 съсед
  • WEB/CLI (конзолен порт, Telnet, SSH), SNMP, RMON, и Dual Image осигуряват богатство от функции за управление

Какво прави този продукт

Комутаторът TP-Link JetStream T2600G-28SQ   предоставя мощни L2 и L2+ функции като статично рутиране, QoS от корпоративен клас и други разширени стратегии за сигурност и пакет от ISP функции. С 24 Gigabit SFP слота, 4 10/100/1000 Mbps RJ45 порта и 4 10G SFP+ слота, T2600G-28SQ осигурява много стабилна и високоскоростна мрежова среда. Функциите Обвързване по IP-MAC-порт  (IMPB) и Списък на контрола на достъп (ACL) защитават срещу броудкаст сторм, ARP и отказ от услуги  (DoS) атаки, и др. Качеството на услугата (QoS, L2 до L4) предоставя подобрени възможности за управление на трафика, за да се придвижват данните по-плавно и по-бързо.  OAM и DDM функциите помагат за улесняване на мрежовото управление. Нещо повече, лесните за използване уеб интерфейси за управление, заедно с CLI, SNMP, RMON и Dual Image, означават по-бърза настройка и конфигуриране с по-малко време на отказ.  TP-Link JetStream L2 T2600G-28SQ управляем комутатор представлява надеждно и защитено решение за бизнеса, за университетския кампус и ISP мрежите.

Защитена работа в мрежа

T2600G-28SQ предоставя обвързване по IP-MAC-порт, защита на порт, Сторм контрол и DHCP снупинг, които защитават от разпространяване на стормове, ARP атаки и др. Той интегрира избор за някои типични  DoS атаки. Можете да се защитите от тези атаки по-лесно от преди. Освен това, функцията Списъци за контрол на достъпа (ACL, L2 до L4) ограничава достъпа до чувствителните мрежови ресурси като отказва пакети на база МАС и IP адрес на източник и дестинация, TCP/UDP портове и дори VLAN ID. Нещо повече, комутаторът поддържа 802.1X автентификация, която се използва заедно с RADIUS/Tacacs+  сървър, за да поиска известна информация за автентификация преди да бъде разрешен достъпа до мрежата. 

Разширени QoS характеристики

За интегриране на глас, данни и видео в една услуги в един трафик с помощта на разнообразни инструменти, включващи  IP или MAC адрес, TCP или UDP номер на порт и др., за да се гарантира, че гласът и видеото са винаги ясни, плавни и без колебания. Заедно с Voice VLAN, който комутаторът поддържа,  гласовите приложения ще работят много  по-плавно.

 

 

Богатство от L2 и L2+ характеристики

T2600G-28SQ  поддържа пълна гама от L2 характеристики, включващи 802.1Q Таг VLAN, Port Mirroring, STP/RSTP/MSTP, Протокол за контрол на линк агрегацията и  802.3x контрол на потока. Освен това, комутаторът поддържа разширени функции за поддръжка на мрежата като  детектиране на затворен цикъл, кабелна диагностика и IGMP смупинг. IGMP снупинг гарантира, че комутаторът интелигентно ще прехвърля мултикаст потока данни към подходящите абонати, докато  IGMP регулиране и филтриране ограничават всеки абонат на ниво порт, за да предотвратят неоторизирания достъп до мултикаст. Нещо повече, T2600G-28SQ поддържа L2+ функцията статично рутиране, което е прост начин да се предостави сегментация на мрежата с вътрешно рутиране през комутатора и помага на мрежовия трафик за по-ефективно използване.

 

ISP функции

T2600G-28SQ поддържа пакет от ISP функции като  802.3ah OAM, DDM, sFlow, QinQ, L2PT PPPoE ID Insertion, IGMP автентификация и др. Функциите 802.3ah OAM и Протокол за откриване на връзка на устройството (Device Link Detection Protocol, DLDP) подобряват мониторинга и отстраняването на повреди на Ethernet мрежите и улесняват тяхното управление. Функцията DDM (дигитален диагностичен мониторинг) помага да се вижда статуса на SFP модулите поставяни в комутатора и да се конфигурират настройки на аларми, предупреждения, настройки на температурен праг, на праг на напрежението,  настройка на праговите стойности на тока, настройки на праговите мощности на предаване (TX) и приемане (Rx).

Поддръжка на IPv6 

T2600G-28SQ серията  поддържа различни IPv6 функции като  Двоен IPv4/IPv6 стек, MLD снупинг, IPv6 ACL, DHCPv6 снупинг, IPv6 интерфейс, откриване на устройство с максимална пътека на предаване (PMTU) и откриване на IPv6 съсед, което гарантира, че вашата мрежа е готова за Мрежите от следващо поколение (NGN) без ъпгрейд на мрежовото оборудване.

Функции за управление на корпоративно ниво

T2600G-28SQ се използва и управлява с лекота. Той поддържа разнообразни, удобни за потребителя, стандартни функции за управление като интуитивен графичен потребителски интерфейс (GUI) или промишления стандарт - интерфейс с командна линия (CLI), като администраторския трафик може да бъде защитен с SSL или SSH криптиране. Поддръжката на SNMP (v1/2/3) и RMON позволява комутаторът да бъде "разпитван" за ценна информация за състоянието и да изпраща "капани" за анормални събития.

ХАРДУЕРНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ
Стандарти и протоколи IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z,
IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s,
IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1x, IEEE 802.1p
Интерфейс 24 Gigabit SFP слота
4 комбо 10/100/1000 Mbps RJ45 порта
4 10G SFP+ слота
1 RJ45 конзолен порт
1 микро USB конзолен порт
Мрежова медия 10BASE-T: UTP кабел категория 3, 4, 5 (максимум 100m)
100BASE-TX/1000Base-T: UTP кабел категория 5, 5e или по-висока (максимум 100m)
1000BASE-X: MMF, SMF
10GBASE-X:MMF, SMF
10GSFP+CU “SFP+ Direct Attach кабел (TXC432-CU1M, TXC432-CU3M)
Брой вентилатори 2
Защита с физическо заключване Да
Захранване 100~240VAC, 50/60Hz
Размери (Ш x Д x В ) 17,32 х 8,7 х 1,73 инча (440 х 220 х 44 mm)
Монтаж Пригоден за монтаж в шкаф
Макс. консумация на енергия 29.67W (220V/50Hz)
Max Heat Dissipation 101.23 BTU/h
ПРОИЗВОДИТЕЛНОСТ
Bandwidth/Backplane 128Gbps
Скорост на предаване на пакети данни 95.2Mpps
Таблица на МАС адресите 16k
Jumbo кадър 9216 байта
СОФТУЕРНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ
Качество на услугата Поддържа 802.1p CoS/DSCP приоритет
Поддържа 8 приоритетни опашки
График на опашките: SP, WRR, SP+WRR
Порт/Поток-базирано лимитиране на скоростта
Гласова VLAN
L2 and L2+ Features Статично рутиране
DHCP Relay
IGMP снупинг V1/V2/V3
802.3ad LACP (до 14 агрегационни групи, съдържащи 8 порта на група)
Spanning Tree STP/RSTP/MSTP
BPDU Филтриране/Гард
TC/Root защита
Детектиране на обратна връзка
802.3x контрол на потока
L2PT
VLAN Поддържа до 4K VLAN едновременно (от 4K VLAN IDs)
802.1Q/ MAC/Протокол-базирана/Частна VLAN
GARP/GVRP
Защита IP-MAC-порт обвързване
AAA
802.1х и Radius автентификация
Защита от DoS атаки
Динамична ARP инспекция DAI)
SSH v1/v2
SSL v3/TLSv1
Защита на порт
Броудкаст/Мултикаст/Неизвестен-уникаст Сторм контрол
IPv6 Двоен IPv4/IPv6 стек
Снупинг с откриване на мултикаст слушатели (MLD)
IPv6 откриване на съседи (ND)
Откриване на максимални единици на предаване по пътека (MTU)
Интернет протокол за контролни съобщения (ICMP) версия 6
TCPv6/UDPv6
IPv6 ACL
DHCPv6 снупинг
IPv6 интерфейс
IPv6 Applications DHCPv6 клиент
Ping6
Tracert6
Telnet(v6)
IPv6 SNMP
IPv6 SSH
IPv6 SSL
Http/Https
IPv6 TFTP
IPv6 ACL
IPv6 интерфейс
IPv6 рутиране
DHCPv6 Relay
DHCPv6 снупинг
Управление Управление по уеб-базиран GUI и команден ред
SNMP v1/v2c/v3, съвместим с публични информационни бази за управление (MIB) и TP-Link частни MIB
RMON (1, 2, 3, 9 групи)
PPPoE Circuit ID
DHCP Relay
DHCP сървър
DHCP/BOOTP клиент, DHCP снупинг, DHCP Option82
Dual Image
CPU мониторинг
Port Mirroring
Настройка на часа: SNTP
Интегрирана NDP/NTDP функция
Актуализация на фърмуера: TFTP & Web
Системна диагностика: VCT
SYSLOG & публични MIB
Възстановяване на парола
Контрол на достъпа L2~L4 пакетно филтриране, базирано на MAC адреса/ IP адреса на източника и дестинацията, TCP/UDP портове, 802.1p, DSCP, протокол и VLAN ID;
Базиран на времеви интервал
ДРУГИ
Сертификати CE, FCC, RoHS
Съдържание на пакета Комутатор
Захранващ кабел
Ръководство за бърза инсталация
CD със софтуер
Комплект за монтаж в шкаф
Гумени крачета
Системни изисквания Microsoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, Vista™ или Windows 7/8, MAC® OS, NetWare®, UNIX® или Linux.
Околна среда Околна температура при работа: 0℃~40℃ (32℉~104℉)
Околна температура при съхранение: -40℃~70℃ (-40℉~158℉)
Влажност при работа: 10%~90% некондензираща
Влажност при съхранение: 5%~90% некондензираща

Присъединете се към TP-Link общносттаTP-Link takes your privacy seriously. For further details on TP-Link's privacy practices, see TP-Link's Privacy Policy.

From United States?

Check products and services for your region.