Gigabitowy, stackowalny przełącznik zarządzalny L3 JetStream, 52 porty T3700G-52TQ

  • Obsługa wielu protokołów routingu warstwy 3, w tym RIP/OSPF/ECMP/VRRP, wspierających skalowalność sieci
  • Technologia True Physical Stacking obsługuje do 8 jednostek, co umożliwia wysoką skalowalność i wydajną kontrolę nadmiarowości
  • 10-gigabitowe łącze nadrzędne Ethernet umożliwia aplikacjom, wymagającym dużej przepustowości, działanie wolne od zatorów i szybszy przesył danych
  • Wymienny zasilacz i funkcja redundant power supply minimalizują przestoje
  • PIM-SM/PIM-DM/IGMP Snooping umożliwia elastyczne zarządzanie wideo

Zastosowanie urządzenia

Seria przełączników zarządzalnych L3 T3700 jest stworzona do budowania sieci skalowalnej, stabilnej i umożliwiającej szybki dostęp. Dzięki obsłudze szerokiej gamy protokołów routingu, slotach 10Gb/s, technologii fizycznego stackowania, rozbudowanych możliwościach zarządzania i obsłudze zasilaczy nadmiarowych, T3700G-52TQ to niezawodne i ekonomiczne rozwiązanie dla sieci korporacyjnych, uczelnianych oraz dla usługodawców internetowych.

Zaawansowane funkcje L3

Seria T3700 obsługuje protokoły routingu warstwy 3 takie jak Routing statyczny, RIP, OSPF oraz VRRP. Protokoły routingu multicast: PIM-SM oraz PIM-DM gwarantują wydajny routing dla grup multicast.

 

Technologia fizycznego stackowania

Przełącznik posiada 2 stałe i dwa opcjonalne porty SFP+ 10G, które można wykorzystać do stackowania. T3700G-52TQ obsługuje do 8 przełączników, łącznie 384 portów Gb, 32 porty Gb combo SFP oraz 32 porty 10G SFP+ w jednym fizycznym stosie, zapewniając przepustowość przełączania na poziomie 1408Gb/s. Stos może być wygodnie monitorowany i kontrolowany za pomocą adresu IP.

 

 

Rozbudowane możliwości zarządzania

Seria T3700 posiada 3 porty do zarządzania: port konsolowy RJ45, port konsolowy Micro-USB oraz dedykowany port RJ45. Port Micro-USB dedykowany jest laptopom nie posiadającym interfejsu RS232 (DB9). Zarządzanie odbywa się poprzez interfejs CLI. Port zarządzający RJ45 wykorzystywany jest jedynie do zarządzania przełącznikiem, dzięki czemu pozostałe porty RJ45 mogą zostać wykorzystane do transmisji danych.

 

CECHY SPRZĘTOWE
Standardy i protokoły IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1x, IEEE 802.1p
Porty 48 portów 10/100/1000Mb/s RJ45
(Automatyczna negocjacja prędkości/Automatyczne krosowanie - Auto MDI/MDIX)
4 sloty combo gigabit SFP
Do 4 slotów 10G SFP+ (2 wbudowane i 2 opcjonalne sloty 10G SFP+)
1 port konsolowy RJ45
1 port Micro-USB
1 port USB
1 port zarządzający
Okablowanie sieciowe 10BASE-T: kable UTP kategorii 3, 4, 5 (maksymalnie 100m)
100BASE-TX/1000Base-T: kabel UTP kategorii 5, 5e lub wyższe (maksymalnie 100m)
100BASE-FX: MMF, SMF
1000BASE-X: MMF, SMF
10GBASE-LR
10GBASE-SR
Bezwentylatorowy Nie, 2 wyjmowalne wentylatory
Zabezpieczenia fizyczne Nie
Zasilanie 100~240VAC, 50/60Hz
Dwa moduły zasilania obsługujące Hot-swaping: PSM150 (150W)
Wymiary (S x G x W) 440*420*44 mm (17,32*16,55*1,73 cala)
Montaż Szafa rack
Maks. zużycie energii 58,82W (220V/50Hz)
Ilość generowanego ciepła 200,69 BTU/h
PHYSICAL STACKING
Konwertery SFP+ i kable miedziane (DAC) TXM431-SR
TXM431-LR
TXC432-CU1M
TXC432-CU3M
Maksymalna ilość portów Stacking 2 SFP+
Ilość jednostek w stosie 8
Przepustowość portu stakującego 20 Gb/s (Full-Duplex)
WYDAJNOŚĆ
Wydajność przełączania Do 176Gb/s dla przełącznika samodzielnego
Szybkość przekierowań pakietów Do 130,9Mp/s dla przełącznika samodzielnego
Tablica adresów MAC 32K
Bufor pakietów 4MB
Ramki jumbo 12KB
Ilość tras 8K IPv4
Ilośc tras statycznych 256 IPv4
Ilość interfejsów z adresami IP 128 IPv4
FUNKCJE OPROGRAMOWANIA
Funkcja Quality of Service Priorytetowanie ruchu CoS/DSCP w oparciu o standard 802.1p
Obsługa 8 kolejek priorytetów
Ustalanie kolejki priorytetów: SP, WRR, SP+WRR
Limit transferu danych zależny od portu i przepływu danych
Voice VLAN
Cechy przełącznika warstwy 2 IGMP Snooping V1/V2/V3
MVR
Obsługa protokołu LACP, zgodnie ze standardem 802.3ad (Do 64 grup agregacji, z 8 portami w grupie)
Protokół Spanning Tree STP/RSTP/MSTP
Filtrowanie/ochrona BPDU
TC/Root Protect
Funkcja wykrywania pętli zwrotnych
Kontrola przepływu danych w standardzie 802.3x
Sieci VLAN Obsługa do 4K sieci VLAN jednocześnie
IEEE 802.1Q VLAN/MAC VLAN/Protocol VLAN/QinQ/Private VLAN/GVRP
Bezpieczeństwo transmisji Wiązanie IP-MAC-Port-VID
IEEE 802.1X
AAA
Radius/Tacacs+
Ochrona przed atakami DoS
IP Source Guard
SSH v1/v2
SSL v2/v3/TLSv1
Zabezpieczenia portów
ACL
Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control
Cechy przełącznika L3 Maksymalna prędkość przekierowywania adresów IP
Routing statyczny
RIP v1, v2
OSPF v2
ECMP
PIM-SM/PIM-DM/IGMP
Serwer DHCP/DHCP Relay
ARP Proxy
VRRP
Zarządzanie Interfejs przeglądarki internetowej GUI, interfejs linii poleceń CLI
SNMP v1/v2c/v3, zgodne z publicznymi i prywatnymi bibliotekami MIB TP-LINK
RMON (grupy 1, 2, 3, 9)
Klient DHCP/BOOTP, DHCP Snooping, DHCP Option82
Monitorowanie CPU
Port Mirroring
Synchronizacja czasu SNTP
Zintegrowany protokół NDP/NTDP
Aktualizacja firmwaru: poprzez protokół TFTP oraz przeglądarkę internetową
Logi systemu i publiczne biblioteki MIB
Funkcja Dual Image
Zarządzanie IPv6
INNE
Certyfikaty CE, FCC, RoHS
Zawartość opakowania Przełącznik;
Kabel zasilający;
Instrukcja szybkiej instalacji;
Płyta CD;
Zestaw montażowy;
Gumowe podstawki;
Kabel konsolowy;
Kabel micro-USB.
Wymagania systemowe Microsoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, Vista™ lub Windows 7/8, MAC® OS, NetWare®, UNIX® lub Linux.
Środowisko pracy Dopuszczalna temperatura pracy: 0℃~40℃ (32℉~104℉)
Dopuszczalna temperatura przechowywania: -40℃~70℃ (-40℉~158℉)
Dopuszczalna wilgotność powietrza: 10%~90% niekondensująca
Dopuszczalna wilgotność przechowywania: 5%~90% niekondensująca

NewsletterTP-Link poważnie traktuje twoją prywatność. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie Informacja o przetwarzaniu danych osobowych.