• Produkty
    1. Omada Cloud SDN
    2. Przełączniki JetStream
    3. Seria Omada EAP
    4. Urządzenia bezprzewodowe Pharos
    5. Routery biznesowe
    6. Urządzenia do monitoringu VIGI
  • Technologie
    1. Wszystkie
    2. Chmurowe
    3. Bezprzewodowe
    4. Przewodowe
  • Wdrożenia
    1. Studia przypadków
  • Wsparcie

TL-FC311B-20

Nowość

Gigabitowy media konwerter WDM

  • 1 port RJ45 10/100/1000 Mb/s z autonegocjacją i obsługą Auto MDI/MDI-X
  • Autonegocjacja w trybie półdupleksu i pełnego dupleksu
  • Obsługa technologii WDM umożliwiającej przesyłanie oraz odbieranie danych na jednym włóknie światłowodowym
  • Zwiększenie zasięgu transmisji światłowodowej do 20 km

 

Zastosowanie produktu

TL-FC311B-20 to gigabitowy media konwerter, który zapewnia dostęp do gigabitowego portu RJ-45 oraz gigabitowego portu światłowodowego ze złączem SC, przetwarzający sygnały elektryczne na sygnały optyczne i odwrotnie. Urządzenie może być zatem stosowane do użytku komercyjnego, np. w celu zapewnienia długodystansowej transmisji danych na potrzeby monitorowania bezpieczeństwa parku czy w sieciach bezprzewodowych.

Działanie urządzenia

Dzięki wykorzystaniu technologii WDM TL-FC311B-20 zarówno wysyła jak i odbiera dane na jednym włóknie światłowodowym. Pozwala to zaoszczędzić połowę kosztów zwykle przeznaczanych na okablowanie. Urządzenie wysyła sygnały, których fala ma długość 1310 nm, a odbiera na fali o długości 1550 nm. W związku z tym długość fali dla urządzenia, do którego podłączony jest konwerter, powinna wynosić odpowiednio 1550 nm w przypadku wysyłania sygnałów, natomiast 1310 nm w przypadku odbierania. Jednym z produktów TP-Link, które są zgodne z konwerterem TL-FC311B-20 jest urządzenie TL-FC311A-20.

Inne funkcje

Konwerter to urządzenie wolnostojące, ale może być także montowanie w szafie rack TP-Link, aby udostępniać funkcję automatycznego krosowania MDI/MDI-X na porcie TX, na którym szybkości połączeń są automatyczne negocjowane w trybie dupleksu.
 

SIEĆ
Standardy i protokoły IEEE 802.3, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z
ŚRODOWISKO PRACY
Dopuszczalna temperatura pracy 0˚C - 50˚C (32˚F - 122˚F)
Dopuszczalna temperatura przechowywania -40˚C - 70˚C (-40˚F - 158˚F)
Dopuszczalna wilgotność powietrza 10% - 90% RH, bez kondensacji
Dopuszczalna wilgotność przechowywania 5% - 90% RH, bez kondensacji
CECHY SPRZĘTOWE
Porty • 1 gigabitowy port światłowodowy ze złączem SC
• 1 port RJ45 10/100/1000 Mb/s (Auto MDI/MDI-X)
Okablowanie sieciowe • Światłowód jednomodowy
• Kabel UTP kat. 5, 5e (maks. 100 m)
Zasilanie Zasilacz zewnętrzny: 5 V/0,6 A
Diody LED PWR, Link/Act
Wymiary (S x G x W) 94,5×73,0×27,0 mm (3,7×2,9×1,1 cala)
Wave Length • 1310 nm TX
• 1550 nm RX
MEDIA KONWERTER I MODUŁ
Typ światłowodu Światłowód jednomodowy 9/125 μm

NewsletterTP-Link poważnie traktuje twoją prywatność. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie Informacja o przetwarzaniu danych osobowych.

From United States?

Check products and services for your region.